Pomniejszanie czcionki Powiększanie czcionki Przycisk zmiany kontrastu

Komunikat UOKiK: sezon jesienno-zimowy – kontrola odzieży wierzchniej

Płaszcze i kurtki – zobacz najnowsze wyniki kontroli Inspekcji Handlowej z serii #CyklOdzieżowy Oceniliśmy oznakowanie oraz jakość 647 partii okryć wierzchnich. Zakwestionowaliśmy co czwartą z nich. Część odzieży przetestowaliśmy w laboratorium. Rozbieżności między składem a etykietą wykryliśmy w prawie 30 proc. przypadków. .

Pobierz raport i wykaz skontrolowanych produktów.

W lewym górnym rogu znajduje się logo UOKiK, a w prawym hasztag CyklOdzieżowy. Po lewej umieszczone jest zdjęcie odzieży, a na prawo od niego tekst: Wyniki kontroli Inspekcji Handlowej. Przetestowaliśmy jakość oraz oznakowanie 647 partii płaszczy i kurtek. Zakwestionowaliśmy 25% z nich – najczęściej niewłaściwe było oznakowanie. Największy odsetek zakwestionowanych produktów pochodził z obrotu wewnątrzunijnego.

W lewym górnym rogu znajduje się logo UOKiK, a w prawym hasztag CyklOdzieżowy. Po lewej umieszczone jest zdjęcie odzieży, a na prawo od niego tekst: Sprawdziliśmy oznakowanie ponad pół tysiąca kurtek i płaszczy. Zakwestionowaliśmy co 4 partię. Nieprawidłowości dotyczyły: nieprawidłowego nazywania włókien, rozbieżności pomiędzy informacją o składzie na wszywce a na doczepionej etykiecie. W kilku partiach brakowało jakichkolwiek informacji o składzie.

W lewym górnym rogu znajduje się logo UOKiK, a w prawym hasztag CyklOdzieżowy. Po lewej umieszczone jest zdjęcie odzieży, a na prawo od niego tekst: Część kurtek i płaszczy trafiła do laboratorium. W ponad 30% z nich skład rzeczywisty różnił się od deklaracji producenta.

W lewym górnym rogu znajduje się logo UOKiK. Po lewej stronie grafiki umieszczone jest zdjęcie odzieży, a na prawo od niego tekst: Etykieta vs. Badania laboratoryjne. 1. Lavard – okrycie wierzchnie. Etykieta: Tkanina: 64% Akryl, 30% Poliester, 6% Wełna, Podszewka: 100% Poliester. Rzeczywistość: Tkanina: 98,3% Poliester, 1,7% Wiskoza. Podszewka: Poliester 100%* *Jeżeli odzież uszyto z kilku elementów, np. podszewka, ściągacz, wszystkie muszą być wyszczególnione, a ich skład – podany osobno. 2. Globaltex – płaszcz damski. Etykieta: 50% poliester, 30% wiskoza, 20% nylon. Rzeczywistość: 98,3% poliester, 1,7% wiskoza.

W lewym górnym rogu znajduje się logo UOKiK, w prawym hasztag CyklOdzieżowy, a pomiędzy nimi napis: PORADY. Pod spodem umieszczono tekst: Jak przedłużyć życie kurtki? Stosuj się do zalecanych sposobów konserwacji. Następnie umieszczono symbole: miski z napisem 40 stopni, a przy niej tekst: Kurtkę można prać w pralce a liczba oznacza maksymalną temperaturę prania w stopniach Celsjusza. Przekraczając ją, ryzykujesz zniszczenie odzieży, przekreślonej miski, a przy niej tekst: Kurtka nie powinna być czyszczona w domu, tylko w profesjonalnej pralni chemicznej oraz miski z dłonią, a przy niej tekst: Kurtka powinna być prana ręcznie lub w pralce z użyciem programu do prania ręcznego.

W lewym górnym rogu znajduje się logo UOKiK. Po lewej stronie grafiki umieszczone jest zdjęcie odzieży, a na prawo od niego tekst: Masz podejrzenia, że przedsiębiorca wprowadza w błąd co do składu kurtki, marynarki czy płaszcza? Zgłoś to Inspekcji Handlowej.

W lewym górnym rogu znajduje się logo UOKiK. Po prawej stronie grafiki umieszczone jest zdjęcie odzieży, a na lewo od niego tekst: Analizujemy wyniki, przypominamy! Za wprowadzanie w błąd grozi kara do 10% obrotu

Aktualizacja: 2022-11-23 12:19