Pomniejszanie czcionki Powiększanie czcionki Przycisk zmiany kontrastu

Komunikat UOKiK: Kontrola kotłów na paliwo stałe, ciekłe i gazowe w 2021 roku
Prezes UOKiK wraz z Inspekcją Handlową regularnie kontroluje kotły – ich dokumentację, emisyjność i sprawność cieplną. Sprawdziliśmy prawie 200 modeli kotłów na paliwo stałe (np. węgiel, pellet), gazowe i ciekłe. Konsumencie, zanim kupisz kocioł, zapoznaj się z lokalnymi przepisami, które mogą ograniczać możliwość używania takich urządzeń na danym terenie. Przeczytaj:https://www.uokik.gov.pl/aktualnosci.php?news_id=18267

Na białym tle grafiki w lewym górnym rogu znajduje się logo UOKiK oraz Inspekcji Handlowej. W środkowej części znajduje się tytuł „Kontrole kotłów na paliwa stałe” poniżej znajduje się podtytuł „Sprawdziliśmy 159 modeli, zakwestionowaliśmy 29 z nich (braki formalne), 1 został wycofany ze sprzedaży”. Niżej znajduje się tekst „Kontrolę przeprowadziliśmy na podstawie Prawa Ochrony Środowiska i wymagań unijnego ekoprojketu”. W prawej części grafiki znajduje się miniaturka zdjęcia przedstawiająca ręce osoby zamykającej drzwiczki od pieca.

Na białym tle grafiki w lewym górnym rogu znajduje się logo UOKiK oraz Inspekcji Handlowej. W środkowej części znajduje się tytuł „Kontrola kotłów na paliwa gazowe i ciekłe”, poniżej podtytuł „Skontrolowaliśmy 15 modeli. Zastrzeżenia? W jednym przypadku. Przedsiębiorca uzupełnił formalności. Badania laboratoryjne – bez zastrzeżeń. Wniosek: Przedsiębiorcy stosują się do przepisów. ”. W prawej części grafiki znajduje się miniaturka zdjęcia przedstawiająca ręce osoby otwierającej drzwiczki od pieca.

Na białym tle grafiki w lewym górnym rogu znajduje się logo UOKiK oraz Inspekcji Handlowej. W środkowej części znajduje się tytuł „Porady”, poniżej podtytuł „Jeśli zdecydujesz się na ogrzewanie za pomocą kotła, zapoznaj się z lokalnymi przepisami, mogą one zakazywać takich urządzeń. Niżej znajduje się tekst „Kupując kocioł, zwróć uwagę na: wykonanie, wyposażenie, wykaz zalecanych do stosowania paliw, znak CE. Sprawdź parametry, które ułatwiają użytkowanie kotła.” W prawej części grafiki znajduje się miniaturka zdjęcia przedstawiająca ręce osoby otwierającej drzwiczki od pieca.

Aktualizacja: 2022-02-07 18:24